POLSKI PEELING ZIOŁOWY

Zabieg ma na celu średnio głębokie (do 2-3 warstw) i głębokie (do 5 warstw) złuszczenie naskórka. Zabieg wyłącznie na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego.

POLSKI PEELING ZIOŁOWY wg metody i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Jest to zabieg bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani bliznowacenia. Nie złuszcza poniżej warstwy podstawnej naskórka. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała. POLSKI PEELING ZIOŁOWY mogą wykonywać kosmetyczki i dermatolodzy po przeszkoleniu firmowym. Zaletą tego peelingu jest przede wszystkim wszechstronność oraz bardzo konkurencyjna cena w porównaniu z innymi peelingami.

DZIAŁANIE

Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, łagodzi trądzik, likwiduje efekty potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, wygładza zmarszczki zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu. Wiąże się to z dwiema wizytami u kosmetyczki – pierwsza to zabieg złuszczania, druga – usunięcie resztek naskórka. W przypadkach trudnych zabieg powinien być poprzedzony wizytą u dermatologa w celu ustalenia diagnozy skóry i uzyskania zgody na zabieg głębokiego złuszczania. Na trzy dni przed zabiegiem konieczne jest mechaniczne oczyszczanie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Infekcyjne choroby skóry ostre i przewlekłe Ropne czyli bakteryjne, w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego
 • Wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki płaskie i pospolite,
 • Grzybice
 • Znamiona barwnikowe skóry
 • Nowotwory skóry i stany przed-nowotworowe np. rogowacenie starcze
 • Trądzik różowaty – wskazane maski lecznicze
 • Cienka, płytko unaczyniona skóra – wskazane maski lecznicze
 • Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (można wykonać na zlecenie lekarza dermatologa)

UWAGA: TEST PRZED ZABIEGIEM

Sporządzoną maseczkę peelingującą nakładamy na 30 minut na skórę w okolicy uda lub przedramienia. Jeśli do 48 godzin nie wystąpią: obrzęk, grudki, pęcherzyki lub krostki, uznać należy, że skóra dobrze toleruje preparat.

 • Przy cerze trądzikowej wykonujemy 4 do 12 zabiegów w miesięcznych odstępach.
 • W przypadku skóry dojrzałej w celu odmłodzenia 1 lub 2 razy do roku (wiosną i jesienią) jako lifting biologiczny bez skalpela.
 • W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać mrozu poniżej -5C. Natomiast przez 30 dni po zabiegu unikać słońca i nie korzystać z solarium.
 • U klientek, które po raz pierwszy poddają się zabiegowi, wykonuje się go powierzchownie.

 

Zabieg / Cena

Twarz – skóra zanieczyszczona, zaskórniki, nadmierne wydzielanie serum, przebarwienia, blizny, bruzdy, szara, zmęczona cera, wiotkość skóry, objawy starzenia, zmarszczki powierzchniowe i głębokie130zł
Dekolt – skóra zanieczyszczona, zaskórniki, nadmierne wydzielanie serum, przebarwienia, blizny, bruzdy, szara, zmęczona cera, wiotkość skóry, objawy starzenia, zmarszczki powierzchniowe i głębokie100 zł
Ramiona – rogowacenie około mieszkowe, rozstępy, blizny, utrata jędrności, cellulit120 zł
Uda – rogowacenie około mieszkowe, rozstępy, blizny, starzenie skóry150 zł
Pośladki – rozstępy, utrata elastyczności, blizny, starzenie skóry120 zł