Depiltacja laserowa Light Sheer

Depilacja laserowa Zamość

LighSheer ma największą moc i jako jeden z niewielu laserów nadaje się do ciemnych karnacji, ze względu na możliwość doboru odpowiednich parametrów. Należy zaznaczyć, że jest to urządzenie, który TRWALE usuwa zbędne owłosienie. Wiązka dociera do 2 mm wgłąb skóry niszcząc trwale cebulkę włosa. Cebulka uszkodzona nie ma szansy się narodzić na nowo, zatem nie ma możliwości, że po pięciu latach włosy zaczną znowu rosnąć.

System LighSheer ma także najlepszy system chłodzenia (działanie znieczulające) – chłodzącą do -7 st. C głowicę, która miejscowo znieczula okolicę zabiegową, przez co zabieg staje się znacznie mniej nieprzyjemny w odczuciach. Aby zapewnić Państwu maksymalny komfort, nasz gabinet został wyposażony w dodatkowy system chłodzenia skóry, co powoduje, że jest on bezbolesny.

Przy jednym zabiegu usuwa się średnio 30% owłosienia. Emitowana przez laser wiązka przenika w głąb skóry jedynie na głębokość 2 mm. Dzięki temu jest całkowicie bezpieczna i nie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Light Sheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wystawiony przez U.S. FDA (Food & Drug Administration).

Działanie urządzenia:

Laserowe usuwanie owłosienia wykonywane jest u osób mających ciemne włosy. Ciemny barwnik włosa pochłania energię laserową, która następnie ulega przekształceniu w energię termiczną (cieplną). Energia ta prowadzi do nieodwracalnego zniszczenia cebulki włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Zabieg można przeprowadzić niemal na całym ciele.

Efekty depilacji laserowej:

Light Sheer gwarantuje najwyższą skuteczność i bezbolesny zabieg, a także krótki czas jego trwania. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na znalezieniu szybkiej, trwałej i nieuciążliwej metody pozbywania się zbędnego włosienia i spełnieniu marzenia o posiadaniu gładkiej skóry.

Kiedy stosuje się laser diodowy LightSheer?

Laser diodowy LighSheer polecany jest osobom, dla których problem stanowi nadmierne owłosienie, wrastające włosy, podrażnienia po goleniu lub po prostu jeśli cenimy sobie wygodę.

Jakie włosy najlepiej poddają się zabiegom laserowej depilacji?

Najbardziej sprzyjające warunki dla lasera to jasna skóra i ciemny, gruby włos. Wtedy jest największa szansa na to, że włosy się usuną przy możliwie najmniejszej ilości wykonanych zabiegów. Jednak wszystko zależy od tego, w jakiej fazie wzrostu włos się znajduje.

Dlaczego zabiegi należy powtarzać i ile zabiegów należy wykonać aby w pełni pozbyć się owłosienia?

W trakcie zabiegu usuwane są włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, nie wszystkie są w fazie wzrostu. Część z nich jest w fazie inwolucji lub w fazie spoczynku. Te włosy nie zostaną usunięte. Aby więc usunąć wszystkie włosy, należy odczekać aż pozostałe włosy wejdą w fazę wzrostu i powtórzyć zabieg depilacji laserowej.

Podczas pojedynczego zabiegu usuwanych jest około 30 proc. widocznych, ciemnych włosów. Jeśli włosy są jasne lub delikatniejsze, w wyniku zabiegu przerzedzają się. Depilację laserową należy powtarzać co 4 do 12 tygodni w zależności od depilowanej części ciała. Włosy po zabiegu zaczynają rosnąć normalnie, a następnie wypadają po 2-3 tygodniach. W wyniku kolejnych zabiegów, włosów odrasta coraz mniej. Są również słabsze i jaśniejsze.

Dlaczego skóra nie powinna być opalona?

Wiązka lasera diodowego ukierunkowana jest na melaninę w skórze. Melanina to barwnik nadający kolor zarówno włosom, jak i skórze. Im skóra będzie ciemniejsza tym mniejsze będą rezultaty zabiegu, gdyż laser skupi swoją wiązkę nie tylko na włosie, ale również na skórze.

Czy zabiegowi depilacji laserowej mogą być poddawane włosy jasne i siwe?

Z uwagi na to, że laser diodowy skupia swoją wiązkę na melaninie, zabieg nie daje takich rezultatów w przypadku włosów jasnych jakie daje w przypadku włosów ciemnych.

Dlaczego nie można depilować woskiem ani pęsetą włosów przed zabiegiem?

Włos poddawany depilacji laserowej musi być w skórze i musi być połączony z cebulką włosa. Jeśli włos jest wyrywany na krócej niż miesiąc przed zabiegiem laserowym, efekty są dużo mniej satysfakcjonujące, gdyż cebulki włosów wyrywanych nie ulegają zniszczeniu.

Czy depilacji laserowej LightSheer mogą poddać się osoby z tendencją do wrastających włosów?

W przypadku takich osób depilacja laserowa jest wręcz wskazana ze względu na to, że wrastanie włosów wiąże się z przykrymi i uciążliwymi dolegliwościami np powstawanie stanów zapalnych prowadzących do przebarwień i blizn. Usunięcie włosów eliminuje te problemy, a po zabiegu możemy zaobserwować poprawę kondycji skóry.

Jaka jest różnica pomiędzy laserem diodiowym a fotoepilacją IPL?

Lasery stosowane do depilacji różnią się przede wszystkim częstotliwością wiązek światła oraz rodzajem jego źródła. Usuwanie zbędnego owłosienia oferowane jest praktycznie przez wszystkie zakłady kosmetyczne, które stosują do tego celu różnorodne metody i urządzenia. Bardzo popularne stały się między innymi maszyny IPL, które błędnie określa się laserami. Działanie urządzeń IPL polega na naświetlaniu pacjenta lampą xenonową, która niestety emituje fale o różnych długościach, dlatego nie dociera wyłącznie do włosa, ale też oddziałuje na tkanki dookoła niego.

Rozproszenie światła i zbyt powierzchowne działanie nie mogą trwale usunąć owłosienia, dlatego dla uzyskania pożądanego efektu należy przejść cykl co najmniej 10 zabiegów. W przypadku depilacji laserowej wiązka światła wnika w głąb skóry i dociera do mieszka włosowego, a w efekcie niszczy cebulkę włosa. Taką możliwość zawdzięczamy strumieniowi światła, który jest jednolity, dlatego dociera wyłącznie do włosa.

Planowanie zabiegów:

Jeden zabieg pozwala na trwałe usunięcie około 30% włosów. Dlatego konieczne jest wykonanie serii 4-5 zabiegów. Jest to spowodowane faktem, że włosy nie rosną równocześnie – te, które reagują na światło lasera to właśnie te znajdujące się w fazie wzrostu.

Przed pierwszym zabiegiem następuje zwykle specjalistyczna konsultacja, w trakcie której dokonuje się wnikliwego wywiadu, oceny typu skóry i ustalona zostaje dawka energii wykorzystywanej podczas zabiegu.

Depilację laserową należy powtarzać co 4 do 12 tygodni w zależności od depilowanej części ciała. Odstępy pomiędzy zabiegami ustalane są przez kosmetologa po każdej wizycie. Skracanie lub wydłużanie przerw może przyczynić się do osłabienia efektywności zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • stosowanie leków światłoczułych na 2 tygodnie przed zabiegiem (wyciąg z dziurawca, nagietka, niektóre antybiotyki, antydepresanty, leki z grupy tetracyklin),
 • jasne włosy,
 • łuszczyca, bielactwo,
 • opryszczka aktywna.
 • Jak przygotować się do zabiegu:

Do zabiegu laserowej depilacji należy specjalnie się przygotować:

 
 • nie wyrywać włosów min. 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem,
 • nie stosować kremów depilujących na tydzień przed zabiegiem,
 • nie opalać się na 3 tygodnie przed zabiegiem,
 • nie stosować kremu samoopalającego na tydzień przed zabiegiem,
 • nie stosować kremu z retinolem i witaminą C na 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • nie stosować ziół (dziurawiec, nagietek) na 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • nie wykonywać peelingu na tydzień przed zabiegiem.
 

Po zabiegu:

 
Zabieg depilacji laserowej nie jest zabiegiem bezbolesnym. Większość osób odczuwa w trakcie zabiegu pewien dyskomfort (istnieje możliwość znieczulenia kremem Emla). Naturalnym po zabiegu jest występowanie obrzęku okołomieszkowego, zaczerwienia i tkliwości skóry. Objawy te ustępują po kilku godzinach, a w przypadku skór wrażliwych, zmiany te mogą utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni.
 
U nielicznych osób mogą wystąpić przejściowe zaburzenia barwnikowe w postaci przebarwień i odbarwień i utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni po zabiegu. Występowanie zmian barwnikowych obserwuje się najczęściej u osób z ciemną karnacją i skórą opaloną. Częstym zjawiskiem jest rozjaśnienie tatuaży, zmian barwnikowych oraz zaniknięcie piegów.
 
 

Przejdź do Cennika zabiegów depilacji laserowej.

 

+48 604 358 057

kontakt@toskhana.pl

ul. Sadowa 6,
22-400 Zamość

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek: 10.00 – 18.00
Sobota: 10.00 – 14.00


 

© 2019 Toskhana