Zabiegi na Ciało
Masaż bańką chińską to doskonale sprawdza się jako uzupełnienie innych zabiegów antycellulitowych, ujędrniających oraz wygładzających okolice ciała, jest także uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń fizycznych.
Cellulit to w dzisiejszych czasach utrapienie niejednej kobiety, przy pomocy odpowiedniej diety, ćwiczeń, a także zabiegów kosmetycznych można w skuteczny sposób pozbyć się tego problem. Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych usuwających cellulit jest masaż bańką chińską.
Masaż bańką chińską to skuteczna metoda walki z cellulitem polegająca na wykorzystaniu zjawiska podciśnienia. Na skutek zassania skóry oraz tkanek znajdujących się pod bańką masaż rozbija tkankę tłuszczową, poprawiając tym samym mikrokrążenie. Z organizmu zostają usunięte toksyny, będące główną przyczyną cellulitu, a skóra staje się bardziej wygładzona, jędrna i gładka.
Zabieg polega na naprzemiennym podłużnym przesuwaniu bańką po skórze, wykonuje się również okrężne ruchy zawsze w kierunku węzłów chłonnych. Na skutek takiego masażu poprawie ulega ukrwienie skóry, naczynia krwionośne rozszerzają się, dotleniając skórę oraz poprawiając tym samym jej wygląd.
W celu uzyskania jak najlepszych efektów taki masaż antycellulitowy bańką chińską należy wykonywać w serii 5 do 12 zabiegów w zależności od stopnia cellitu który obejmuje miejsce zabiegowe skóry. Zabieg powtarzamy co około 5 – 7 dni. Efektem takiego godzinnego zabiegu połączonego zazwyczaj z innym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym jest przede wszystkim widoczna redukcja skórki pomarańczowej, a w niektórych przypadkach nawet całkowite zlikwidowanie cellulitu.
Wskazania do masażu bańką Chińską:
- cellulit (w każdym stadium zaawansowania),
- przyspiesza przemianę materii,
- słabe ukrwienie,
- nagromadzenie substancji toksycznych,
- napięcie mięśniowe,
- wiotkość skóry,
- utrata jędrności,
Przeciwwskazania do masażu bańką chińską
Masaż bańką chińską, jeśli wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę, jest w 100% bezpieczny.
Unikać go natomiast powinny:
- osoby borykające się z gorączką niewiadomego pochodzenia,
- chorzy na nowotwory,
- osoby chorujące na schorzenia zakaźne,
- kobiety w ciąży,
- kobiety w okresie menstruacji,
- osoby w wieku powyżej 80 lat,
- chorzy, u których stwierdzono hemofilię,
- osoby z skórą naczyniową,
- osoby cierpiące z powodu żylaków.